NEWSY Łódź
i łódzkie

Ponad 400 uczniów 5. i 6. klas szkoły podstawowej z Warszawy, Katowic, Białegostoku i Bełchatowa zakończyło letni semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) - poinformowała Agnieszka Orzeszkowska z Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. To właśnie ta instytucja, wraz ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Akademią Ekonomiczną w Katowicach, Uniwersytetem w Białymstoku oraz Urzędem Miasta Bełchatowa, jest inicjatorem i realizatorem projektu EUD.
15 czerwca 2010 roku w Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia tytułów Partnera Innowacyjnej Edukacji UŁ przedstawicielom największych firm regionu łódzkiego. Ceremonia połączona była z wykładem eksperckim „Relacje przedsiębiorstwo – urząd skarbowy, współpraca czy konflikt?”.
Nakładem wydawnictwa Primum Verbum ukazała się książka K. Kołodziej i M. Kronenberga pt. "Zabytkowe przestrzenie Uniwersytetu Łódzkiego".
Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi serdecznie zaprasza na Akademickie Targi Pracy stworzone z myślą o wszystkich studentach. Akademickie Targi Pracy odbędą się 15 czerwca w godzinach 10.00 - 16.00.
Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania zajęła wysokie 9 miejsce w rankingu polskich niepublicznych uczelni magisterskich przeprowadzonym przez Perspektywy i Rzeczypospolitą. Jednocześnie SWSPiZ została oceniona najwyżej spośród wszystkich niepublicznych uczelni w Łodzi.
Miło nam poinformować, że Uniwersytet Łódzki został wybrany UCZELNIĄ ROKU w plebiscycie Łódzkiego Studenckiego Forum Business Centre Club.
Dziesięciu studentów z 5 polskich uczelni otrzymało stypendia w ramach siódmej edycji Programu Stypendialnego dla Liderów Fundacji GE. Dofinansowanie umożliwi im uczestnictwo w praktykach, pracy społecznej i regionalnym Programie Rozwoju Przywództwa wraz z kolegami z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród nich jest także student z Politechniki Łódzkiej.
Dziewięciu polskich naukowców otrzymało subsydia profesorskie w ramach programu „Mistrz” prowadzonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. W 12. edycji programu - środki na zintensyfikowanie już prowadzonych prac, albo podjęcie nowego kierunku badań - otrzymali reprezentanci nauk technicznych. Jak informuje Elżbieta Marczuk z FNP, w gronie laureatów znaleźli się przedstawiciele siedmiu uczelni. Wśród nich jest Prof. Jan Awrejcewicz z Politechniki Łódzkiej.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek otrzymał w piątek doktorat honoris causa Politechniki Łódzkiej. Tytuł wręczono w auli im. A. Sołtana. Laudację wygłosił rektor uczelni prof. Stanisław Bielecki. W swoim wystąpieniu podkreślił, że tytuł przyznany prof. Buzkowi jest wyjątkowy, gdyż wniosek o jego nadanie poparły wszystkie wydziały uczelni.
Liderzy w edukacji to nauczyciele-wychowawcy których przepełnia pasja działania, entuzjazm i zapał. To również wszyscy ci, którzy w edukacji pozaformalnej pasję uczenia się i poznawania świata oraz zasady społeczeństwa obywatelskiego potrafią zaszczepić innym. Całej reszty dowiesz się na konferencji naukowej na Uniwersytecie Łódzkim.
Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza wszystkich studentów oraz pracowników Naszej Uczelni do udziału w uroczystych obchodach Dnia Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego.
Dyskusja na temat potencjału i możliwości sektora kreatywnego była w ostatnich latach jedną z najbardziej istotnych kwestii w planowaniu przyszłości gospodarki oraz budowaniu strategicznych planów rozwoju Wspólnoty Europejskiej. Kreatywność jest modna, inspirująca i coraz bardziej pociągająca. Fascynuje jej złożony charakter, różnorodność twórców i ich możliwości oraz bogactwo dziedzin, które choć pozornie sprzeczne, wzajemnie się uzupełniają.
Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Jerzemu Buzkowi będzie transmitowana w internecie (link podajemy powyżej). Odbędzie się ona odbędzie się 4 czerwca 2010 roku o godz. 14.00 (uwaga, nastąpiła zmiana godziny) w audytorium im. A. Sołtana przy ul. Stefanowskiego 1/15.
Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do udziału w Szkoleniu/warsztatach Możliwości stymulowania rozwoju regionalnego (16h, limit uczestników: 16) organizowanym w ramach projektu Edukacja – Regiony – Regionalizacja: Program rozwoju Wydziału Nauk o Wychowaniu w ramach strategii rozwoju Uniwersytetu Łódzkiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Politechnika Łódzkiej bierze udział w nowym projekcie! Na wybranych uczelniach w Polsce - we współpracy ze stowarzyszeniem KRAB - powstają studia podyplomowe dla menedżerów w nauce. Program studiów podyplomowych "Zarządzanie projektem badawczym i komercjalizacja wyników badań", finansowany z funduszy strukturalnych, ma przygotowywać kadry dla całej Polski.
Lipdub na Uniwersytecie Łódzkim to kilkuminutowy teledysk mający służyć promocji krajowej i zagranicznej naszej uczelni. Lipdub jest jednym z najnowszych i najbardziej popularnych ostatnio na świecie narzędzi promocji uczelni.
Pięciu młodych naukowców odebrało nagrody za całokształt osiągnięć naukowych za rok 2009, przyznawane przez Prezydium Oddziału PAN i Konferencję Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych. Wyróżnienia są przyznawane co roku młodym uczonym z województwa łódzkiego za całokształt osiągnięć naukowych i artystycznych.
Laureatami tegorocznej edycji nagród Prezydium Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Łodzi i KRŁUP zostało pięcioro naukowców - troje z PŁ i dwoje z UŁ: w dziedzinie nauk biologiczno-medycznych prof. nadzw. dr hab. Barbara Klajnert a w dziedzinie nauk humanistyczno-społecznych dr Konrad Klejsa.
Z okazji 65-lecia Politechniki Łódzkiej Studenckie Radio ŻAK zaprasza do wysłuchania cyklu audycji poświęconych nie tylko historii i przyszłości naszej uczelni. Będzie je można usłyszeć na częstotliwości 88,8 MHz oraz za pośrednictwem Internetu w każdą niedzielę o godzinie 19:00.
Dynamiczny rozwój badań wdrożeniowych - to temat przewodni BioForum 2010, które ruszyło 19 maja w Łodzi. Naukowcy zaprezentują ponad 100 projektów badawczo-rozwojowych z Polski, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Niemiec i Belgii. Ich tematyka obejmie substancje aktywne, leki - w tym przeciwnowotworowe, bioinżynierię środowiska, bionanotechnologie. Projekty są realizowane zarówno przez sektor nauki (uczelnie, instytuty), jak i firmy komercyjne.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności