29 września 2011 (czwartek), godz. 19:00
(Archiwum)

W drodze do Bergen

Uniwersytet Łódzki zaprasza na KONCERT inaugurujący współpracę z Filharmonią Łódzką, który odbędzie się 29 września 2011 r. (czwartek) o godz. 19.00.

Zapewne, patrząc na tytuł koncertu, zastanawiasz się, co wspólnego z norweskim Bergen mają takie utwory, jak Bajka Stanisława Moniuszki, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur Fryderyka Chopina czy Wariacje na temat Paganiniego Witolda Lutosławskiego? Otóż, o ile same wymienione wyżej kompozycje nie mają z tym miejscem żadnego głębszego związku, to jednak wykonane przez orkiestrę Filharmonii Łódzkiej – jak najbardziej – mają!

Znajdą się one bowiem w repertuarze koncertów, które orkiestra FŁ zagra w Norwegii na początku października. Muzycy, w ramach projektu "Łódź - Bergen: współczesna muzyka, współczesne metody zarządzania w kulturze", wystąpią tam w Kościele Krzyża oraz słynnej Grieghalle.

Podczas koncertu w Filharmonii Łódzkiej orkiestrę poprowadzi Daniel Raiskin, zaś solistką będzie jedna z najlepszych interpretatorek muzyki współczesnej Ewa Kupiec.

ostatnia aktualizacja: 2011-09-20
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Łodzi i okolicy
23 czerwca 2026 (wtorek), godz. 10:00
Fotofestiwal 2026: 23 czerwca
24 czerwca 2026 (środa), godz. 14:00
Fotofestiwal 2026: 24 czerwca
25 czerwca 2026 (czwartek), godz. 12:00
Fotofestiwal 2026: 25 czerwca
25 czerwca 2026 (czwartek), godz. 19:00
Diva Show
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 10:00
Fotofestiwal 2026: 26 czerwca
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 18:00
Ravekjavik Forever
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Diva Show
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 20:00
No exit - bez wyjścia
27 czerwca 2026 (sobota), godz. 10:00
Fotofestiwal 2026: 27 czerwca
Polityka Prywatności