23.08-3.09.2021

WSSiP organizuje warsztaty konstrukcji ubioru

Warsztaty konstrukcji ubioru

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi zaprasza na warsztaty konstrukcji ubioru, które odbędą się w dniach 23 sierpnia - 3 września.

Warsztaty konstrukcji ubioru: 80 godzin lekcyjnych, 60 godzin zegarowych. Warsztaty odbywają się jako warsztaty letnie weekendowe lub/i stacjonarne.

Kursy tygodniowe: od poniedziałku do piątku, 6 godzin zegarowych dziennie.

W ramach warsztatów poznajemy konstrukcje wielu form odzieży damskiej, modelowanie oraz podstawy stopniowania odzieży. W programie jest: konstrukcja i modelowanie: spódnicy, spodni, bluzki, koszuli, sukienki, żakietu oraz dzianin: body, legginsy i bluza. To wyjątkowo obszerny kurs obejmujący wszystkie formy odzieży lekkiej i podstawy modelowania odzieży damskiej. Polecany zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych konstruktorów jak i profesjonalistów.

Cena kursu: 1600 zł.

Prowadzi: Paula Drzewiecka-Heftowicz

Paula Drzewiecka absolwentka ASP w Łodzi, obecnie doktorantka. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w projektowaniu konstrukcji ubioru. Współpracowała z wieloma firmami odzieżowymi między innymi jako konstruktor ubioru z Domem Mody Telimena w Łodzi. Doświadczenie zawodowe to także kilkadziesiąt realizacji ubioru unikatowego na zamówienia indywidualne. Konstruktor i projektant odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej.
Wykładowca w kilku szkołach związanych z projektowaniem i konstrukcją ubioru. Pracowała także przy ubiorach reklamowych i firmowych oraz przy scenografii. Współpracowała przy tworzeniu systemów komunikacji wizualnej. I wreszcie jako właściciel marki, firmy produkującej odzież dla dzieci. Uczestniczka i laureatka wystaw, targów. Nagrodzona przez ELLE Decoration, ASP w Łodzi nagrodą im Wł. Strzemińskiego, wyróżniona przez Igedo Fashion Awards w Düsseldorfie.

Na moich zajęciach ubiór traktowany jest jako komunikat wizualny i obiekt sztuki (także krawieckiej). Zadaniem ćwiczeń i realizacji jest podnoszenie kreatywności słuchacza, umożliwiając mu rozwój zarówno na płaszczyźnie intelektualnej poprzez rozbudowywanie świadomego oddziaływania na sferę emocjonalną i psychologiczną odbiorcy jak i doskonalenie się w rzemiośle.

Szczególny nacisk zwracam na umiejętność pracy w trzech wymiarach. Studenci mają okazję projektować i konstruować na manekinie i bezpośrednio na sylwetce z uwzględnieniem “bias-cut” czyli cięcia skośnego. Poruszamy się także w obrębie konstrukcji “no waste” i myślenia konceptualnego. Oczywiście zgłębiamy także tajniki konstrukcji w dwóch wymiarach czyli rysowanie i modelowanie siatek konstrukcyjnych metodą tradycyjną (na papierze). Podczas zajęć powstaje wiele realizacji, które często wykorzystywane są do codziennego użytku.
Korekty mają charakter prywatnej rozmowy - ważna jest dla mnie osobowość i indywidualne podejście do tematu każdego adepta Sztuki Projektowania Ubioru.


data ostatniej modyfikacji: 2021-06-17 15:14:15
Komentarze
 
Polityka Prywatności