Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Zespół Wavy w finałach konkursu Microsoft Imagine Cup 2018

Zespół Wavy awansował do finałów krajowych konkursu Microsoft Imagine Cup 2018, które odbędą się 11 i 12 kwietnia w Warszawie. Studenci opracowali lokalizator dla nurków rekreacyjnych, który monitoruje przebieg nurkowania zapewniając bezpieczeństwo. Dzięki systemowi Wavy nurek nigdy nie jest sam.

- Nasze urządzenie przekazuje informację o położeniu nurka w czasie rzeczywistym. Ponadto zebrane dane trafiają do chmury Azure, gdzie zostają przeanalizowane i zobrazowane z użyciem naszej aplikacji. Zyskujemy dzięki temu możliwość obserwacji położenia nurka, co bezpośrednio przekłada się na poprawę poczucia bezpieczeństwa pod wodą - informuje mentor zespołu dr inż. Jarosław Andrzejczak z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ. - Dzięki systemowi Wavy nurek nigdy nie jest sam.

Finały krajowego konkursu Microsoft Imagine Cup 2018 odbędą się 11 i 12 kwietnia w Warszawie. Na gali zespół reprezentować będą: Jakub Wujek i Damian Perydzeński z Politechniki Łódzkiej oraz Artur Seliga z Politechniki Warszawskiej. Skład zespołu uzupełniają: Michał Andrzejczak oraz Marcin Lenarczyk z Politechniki Łódzkiej.

Więcej informacji o lokalizatorze Wavy można znaleźć na stronie zespołu.

data ostatniej modyfikacji: 2018-04-04 10:26:09
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 
Polityka Prywatności