Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Wirtualne projektowanie w finale Imagine Cup

Logo Politechniki Łódzkiej

Zespół HomU w składzie: Krzysztof Fudała, Jakub Forysiak i Piotr Krawiranda zakwalifikował się do krajowego finału konkursu Microsoft Imagine Cup 2018, który odbędzie się 11 i 12 kwietnia w Warszawie. Członkowie zespołu studiują informatykę na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Studenci wykorzystali innowacyjną technologię mieszanej rzeczywistości rozszerzonej (Mixed Augmented Reality) do zaprojektowania narzędzia dla architektów i projektantów wnętrz. Wykorzystując urządzenie HoloLens przygotowali system, w którym projektant pracując w tych specjalnych okularach na bieżąco może dodawać i modyfikować obiekty (np. meble, dekoracje, dodatki, sprzęt codziennego użytku, itp.). W efekcie widzi na bieżąco obraz przestrzeni z nowo dodanymi wirtualnie elementami, które może oczywiście cały czas zmieniać (przesuwać, zmieniać kolory, rozmiary). Ważna jest też możliwość obserwowania interakcji, np. sprawdzenia, czy wstawiona sofa po rozłożeniu nadal zmieści się w przygotowanej dla niej przestrzeni i nie koliduje ze stołem lub innymi elementami w pomieszczeniu.

Link do prezentacji pomysłu na wirtualne projektowanie https://www.youtube.com/watch?v=PIi1IPy-Wlw

To nie pierwszy sukces tej grupy studentów. W zeszłym roku HomU odniósł zwycięstwo w prestiżowym konkursie ABB It Challenge. Studenci wchodzili także w skład zespołu Lodz Solar Team, który reprezentowali uczelnię i kraj na mistrzostwach świata samochodów napędzanych energią słoneczną Bridgestone World Solar Challenge 2017 w Australii. Są też członkami Studenckiego Koła Naukowego UbiCOMP działającego przy Instytucie Informatyki Stosowanej PŁ działającego pod opieką dr. inż. Andrzeja Romanowskiego.


data ostatniej modyfikacji: 2018-04-06 11:14:10
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności