Bezpłatny kurs "Organizowanie i prowadzenie kampanii reklamowej"

Każdy, kto ma 18 lat i więcej oraz zamieszkuje teren województwa łódzkiego, może zgłosić się do udziału w szkoleniu.
Akademik lub wynajęte mieszkanie też może być:)

Szkolenie będzie odbywać się w Łodzi, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Po ukończonym kursie – egzamin umożliwiający nabycie kwalifikacji zawodowej. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników kursu: staż na Wydziale Zarządzania UŁ!

Udział jest całkowicie bezpłatny, dodatkowo na każdym ze spotkań organizator zapewnia słodki poczęstunek, kawę, herbatę oraz obiad. Każdy uczestnik otrzyma także podręczniki oraz materiały szkoleniowe.

Kontakt: 531 388 859

Nabór tylko w grudniu do wyczerpania miejsc!
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Wirtualne projektowanie w finale Imagine Cup

Logo Politechniki Łódzkiej

Zespół HomU w składzie: Krzysztof Fudała, Jakub Forysiak i Piotr Krawiranda zakwalifikował się do krajowego finału konkursu Microsoft Imagine Cup 2018, który odbędzie się 11 i 12 kwietnia w Warszawie. Członkowie zespołu studiują informatykę na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Studenci wykorzystali innowacyjną technologię mieszanej rzeczywistości rozszerzonej (Mixed Augmented Reality) do zaprojektowania narzędzia dla architektów i projektantów wnętrz. Wykorzystując urządzenie HoloLens przygotowali system, w którym projektant pracując w tych specjalnych okularach na bieżąco może dodawać i modyfikować obiekty (np. meble, dekoracje, dodatki, sprzęt codziennego użytku, itp.). W efekcie widzi na bieżąco obraz przestrzeni z nowo dodanymi wirtualnie elementami, które może oczywiście cały czas zmieniać (przesuwać, zmieniać kolory, rozmiary). Ważna jest też możliwość obserwowania interakcji, np. sprawdzenia, czy wstawiona sofa po rozłożeniu nadal zmieści się w przygotowanej dla niej przestrzeni i nie koliduje ze stołem lub innymi elementami w pomieszczeniu.

Link do prezentacji pomysłu na wirtualne projektowanie https://www.youtube.com/watch?v=PIi1IPy-Wlw

To nie pierwszy sukces tej grupy studentów. W zeszłym roku HomU odniósł zwycięstwo w prestiżowym konkursie ABB It Challenge. Studenci wchodzili także w skład zespołu Lodz Solar Team, który reprezentowali uczelnię i kraj na mistrzostwach świata samochodów napędzanych energią słoneczną Bridgestone World Solar Challenge 2017 w Australii. Są też członkami Studenckiego Koła Naukowego UbiCOMP działającego przy Instytucie Informatyki Stosowanej PŁ działającego pod opieką dr. inż. Andrzeja Romanowskiego.


data ostatniej modyfikacji: 2018-04-06 11:14:10
Komentarze
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura SGGW - Gmach Wydziałów Nauk o Żywności oraz Żywienia Człowieka i Konsumpcji
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy - 10
 
Polityka Prywatności