Zapraszamy do odwiedzenia Uniwersytetu Łódzkiego w ramach akcji Uniwersytet zawsze otwarty. W dogodnym terminie zorganizujemy wycieczkę po obiektach należących do Uniwersytetu: campusie, nowoczesnych salach wykładowych; przygotujemy prezentację, doświadczenia, pokazy czy też wykład z uzgodnionej wcześniej tematyki oraz udzielimy wszelkich potrzebnych informacji związanych z edukacyjną działalnością Uniwersytetu Łódzkiego.
Uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego dla Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w dyscyplinie: mikrobiologia.
Projekt Governance for Sustainable Development składny przez Biuro Międzynarodowych Projektów Edukacyjnych we współpracy z prof. Zofią Wysokińską, Prorektor ds. współpracy z zagranicą, uzyskał dofinansowanie.
Studenci z całego świata, którzy przybyli do Łodzi w ramach praktyk studenckich IAESTE, spotkają się 3 sierpnia z rektorem Politechniki Łódzkiej. Zagraniczni goście dowiedzą się więcej o uczelni, która ich gości, a sami opowiedzą o sobie i swoich krajach.
W niedzielę 1 sierpnia będziemy wspominać 66. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największego niepodległościowego zrywu Polaków w XX wieku i największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Pomimo heroicznej postawy warszawiaków, którzy przez 63 dni stawiali opór dysponującemu druzgoczącą przewagą niemieckiemu okupantowi, powstanie zakończyło się kapitulacją. Odwaga i patriotyzm tych, którzy stanęli na barykadach powstańczej Warszawy, na trwałe zapisała się na kartach dziejów naszego narodu.
Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu szkół językowych w Polsce. Profi-Lingua jest jednym z największych ośrodków nauczania języków obcych w Polsce. Ma ponad 18-letnie doświadczenie w uczeniu języków obcych.
Studenci wydziału mechanicznego Politechniki Łódzkiej skonstruowali symulator palenia papierosów. Palaczbot - taką nazwę nadano urządzeniu - ma pomóc wyjaśnić przyczyny szkodliwego wpływu substancji zawartych w dymie papierosowym na organizm człowieka.
ŻAK słuchaczom oferuje bardzo bogatą, urozmaiconą i dostosowaną do potrzeb rynku ofertę programową.
W czwartek Łódź świętuje 587. urodziny. 29 lipca 1423 roku w Przedborzu król Władysław Jagiełło specjalnym aktem nadał wsi Łodzia prawa miejskie. Tegoroczne obchody najważniejszego święta miasta organizują społecznicy. Stowarzyszenie Przyjaciół Starego Miasta w Łodzi zaprasza na uroczystość na Stary Rynek, a w sobotę na piknik dla najmłodszych. A fundacja Jagiełło organizuje dziś urodzinowe rajdy - rowerowy i pieszy.
W łódzkich hipermarketach ceny za kilogram cukru wynoszą 2,20 – 2,50 zł, a w jednej z sieci od czwartku spadną nawet poniżej dwóch złotych. W osiedlowych sklepach nie przekraczają trzech złotych.
Absolwent kierunku grafika zdobywa interdyscyplinarną wiedzę z zakresu historii sztuki, historii kultury i cywilizacji, etyki, estetyki oraz filozofii. Uzyskuje wiedzę i umiejętności warsztatowe oraz artystyczne w zakresie grafiki i obszarów pokrewnych, umożliwiające podejmowanie twórczości własnej oraz pracy w zespole. Przygotowywany jest do posługiwania się tradycyjnymi i nowoczesnymi środkami przekazu artystycznego w twórczości graficznej i projektowej.
W roku akademickim 2010/2011 pierwszych 100 kandydatów spośród studentów i absolwentów SWSPiZ oraz Uniwersytetu Medycznego otrzymuje grant w wysokości $1000 na studia w wybranym programie Clark University przy SWSPiZ.
Miastoprojekt to letni cykl spacerów i prelekcji mających zwrócić uwagę na powojenną architekturę oraz przekształcenia urbanistyczne Łodzi. Spotkania prowadzą nauczyciele akademiccy Politechniki Łódzkiej: Jan Salm i Mirosław Wiśniewski.
Doktoranci Katedry Technologii Chemicznej i Ochrony Środowiska, Wydziału Chemii UŁ, mgr Katarzyna Soliwoda oraz mgr Jacek Marczak zdobyli 2 równorzędne I miejsca za najlepszy poster na IV Krajowej Konferencji Nanotechnologii NANO 2010.
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego uzyskał uprawnienia do nadawania tytułu doktora habilitowanego w dyscyplinie: mikrobiologia.
Naukowcy z Łodzi chcą zmierzyć kilkanaście tysięcy Polaków i opracować nowe tabele wykorzystywane w przemyśle odzieżowym. Ostatnio takie "zdejmowanie miary" odbyło się w połowie lat 80. ub. wieku. Teraz badacze zamienią centymetr na nowoczesne urządzenie do bezdotykowego skanowania sylwetki.
Politechnika Łódzka jako pierwsza z wielkich uczelni w regionie chce zrezygnować z indeksów. Po raz ostatni trafią one do studentów zaczynających naukę na przełomie września i października. Od roku akademickiego 2011/2012 na PŁ koniec z biurokratyczną tradycją.
Historia lubi się powtarzać. Rok temu zwycięzcy Akademickich Mistrzostw Polski (Krzysztof Orman i Rafał Szternel - UŁ) zdobyli złoto Akademickich Mistrzostwach Europy, a teraz w ich ślady poszli Piotr Janiak i Sebastian Sobczak.
Koło Przewodników działające przy oddziale PTTK w Łowiczu organizuje kurs dla nowych przewodników. Kandydaci proszeni są o zgłoszenie się do siedziby PTTK, mieszczącej się w budynku ratusza, w celu wypełnienia wstępnej ankiety.
Nowy przystanek tramwajowy pojawił się na ul. Narutowicza przy ul. Piotrkowskiej. Zatrzymują się na nim tramwaje linii 9, 12 i 13, jadące w stronę ul. Gdańskiej. Kolejny przystanek jest przy zbiegu ul. Zielonej i Zachodniej - raptem 150 metrów dalej. Czy ten nowy jest więc potrzebny?