NEWSY Łódź
i łódzkie

Władze Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ zawarły ze znaną, łódzką firmą informatyczną AMG.net umowę partnerską, na podstawie której obie jednostki będą ściśle współpracować w dziedzinie informatyki.
Electric Light Orchestra - ikona brytyjskiego rocka progresywnego zagra w Łodzi. Niezwykły koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej już 1 grudnia w Hali Sportowej przy ul. ks. Skorupki.
Podczas 11. edycji Explorers Festival wręczono główne nagrody. Explorery otrzymali najwięksi odkrywcy i zdobywcy obecni na łódzkim spotkaniu. Przypadły one przede wszystkim członkom historycznej wyprawy TransAntarctica Expedition 89: Williamowi Stegerowi, Keizo Funatsu, Victorovi Boyarskiemu, Geoffreyowi Somersowi. W latach 1989-1990 dokonali oni trawersu Antarktydy psimi zaprzęgami wzdłuż najdłuższej osi.
W łódzkiej hali EXPO rozpoczęły się targi „Uroda i Estetyka”. Otwierając dwudniowe „święto piękna”, prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki poinformował o zmianie oblicza… samych Międzynarodowych Targów Łódzkich. To ostatnie targi w tym roku i pierwsze poświęcone urodzie, nowinkom kosmetycznym i kosmetologicznym.
W Łodzi spotkali się twórcy reklamy i promocji wizualnej. Podczas Festiwalu Reklamy AD Days o nowych klientów i pracowników powalczą także prestiżowe polskie agencje PR-owskie.A to wszystko w stylowych wnętrzach pofabrycznych Łódź Art Center w dniach 19-21 listopada.
25 utalentowanych żaków otrzyma stypendia w ramach akcji „Młodzi w Łodzi”. Dzięki pomocy firm z województwa łódzkiego na ich konta co miesiąc trafi od 500 do 800 zł. Dwóm studentom z PŁ opłacono koszty pobytu w akademiku.
Historia powstania Uniwersytetów Dziecięcych sięga roku 2002. Pierwszy z nich powołano do życia w Tybindze, drugi - rok później - w Wiedniu. Obecnie także w wielu miastach Polski funkcjonują podobne placówki. Politechnika Łódzka jest jednak jedyną w naszym kraju uczelnią techniczną mogącą się poszczycić takim uniwersytetem.
Studiowanie historii sztuki to dobry pomysł dla tych, którzy chcieliby nauczyć się analizowania i swobodnego posługiwania się obrazami. Życie w swoim wymiarze społecznym rozgrywa się albo w sferze słów albo obrazów. Historia sztuki pozwala nabyć umiejętności zamieniania dowolnych obrazów na słowa. W wielokulturowym świecie, który w coraz większym stopniu posługuje się obrazami taka umiejętność jest ceniona.
Wyższa Szkoła Humanistyczno Ekonomiczna w Sieradzu rozpoczęła współpracę z serwisem Plagiat.pl. Dołączyła w ten sposób do grona 97 polskich uczelni, które za jego pomocą zapewniają kontrolę antyplagiatową prac swoich studentów i chronią je przed nieuprawnionym wykorzystaniem.
Zmiana nastawienia uczniów do nauki przedmiotów ścisłych to cel projektu oświatowego "Z Nauką Ścisłą za Pan Brat". Udział w programie weźmie m.in. Politechnika Łódzka, która podpisze porozumienie o współpracy z gminą Rypin - liderem projektu.
Tymi słowami rozpoczynamy nową akcję na Uniwersytecie Łódzkim, której pomysł wyszedł ze strony grona profesorskiego. Każdego roku studenci kupują kwiaty, które wręczają jako wyraz swojej wdzięczności promotorom i recenzentom prac licencjackich i magisterskich oraz przewodniczącym komisji. To bardzo miły gest. Jednak zakup trzech bukietów to duży wydatek. Należy zastanowić się czy kwiaty to jedyna możliwość na podziękowanie i wyrażenie swojego uznania?
Łódź została laureatem Nagrody Biznesu Sportowego Demes 2009 - w kategorii „Sport w miastach i regionach”. Za „Sportowe Wydarzenie Roku” uznano Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet, których główna część (półfinały i finał) odbyła się w Łodzi.
Po 4-letniej przerwie do Łodzi powraca Forum Kina Europejskiego. Od 6 listopada w Charlim królować będzie kinematografia szwedzka.
W Łodzi rozpoczyna się festiwal filmowy "Kino w Pięciu Smakach" - jedyny w Polsce przegląd kinematografii azjatyckiej. Kinomani będą mogli delektować się zmysłowym i kolorowym obrazem Dalekiego Wschodu do 8 listopada. „Smakować” kinematografię azjatycką można w kinie Charlie.
Zarząd województwa łódzkiego przyznał 27 jednorazowych stypendiów za szczególne osiągnięcia artystyczne uczniom szkół oraz studentom z terenu regionu łódzkiego - poinformował Marek Niedźwiecki z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
W ciągu kilku najbliższych lat całkowicie zostanie przebudowany dworzec Łódź-Fabryczna, który zostanie przeniesiony pod ziemię. Tunel średnicowy stanie się częścią linii Kolei Dużych Prędkości, która docelowo połączy Warszawę, Łódź, Poznań oraz Wrocław. Tym samym będą mogły przejeżdżać pociągi osiągające prędkość nawet do 350 km/h.
W dniach 23 – 25 listopada 2009 Akademickie Biuro Karier Zawodowych Uniwersytetu Łódzkiego organizuje VIII edycję Akademii Kompetencji, cyklu bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez ekspertów z wiodących firm reprezentujących różne branże i gałęzie gospodarki.
Relacje studentów, którzy skorzystali z unijnego programu Erasmus, targi ofert zagranicznych uczelni i wystawa fotografii - to elementy "Dnia Erazma", który odbędzie się 28 października na Politechnice Łódzkiej. Impreza ma popularyzować międzynarodową wymianę studencką.
Ma klapnięte uszko, metr wzrostu i już podbił serca nie tylko dzieci. Rzeźba Misia Uszatka turysty to najnowsza atrakcja Piotrkowskiej. Uroczystego odsłonięcia dokonały dzieci, z pomocą wiceprezydenta Włodzimierza Tomaszewskiego.
20 finalistek z 16 województw, kandydatki z Australii, Litwy, Szwecji, a tylko jedna ma szansę zdobyć tytuł najpiękniejszej – Miss Polonia 2009. Już w najbliższą sobotę (24 października) w Białej Fabryce o godz. 20 poznamy zwyciężczynię.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności