Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Mediator rodzinny - nowa specjalność w SAN

Mediator rodzinny to nowa specjalność na kierunku Praca socjalna w Społecznej Akademii Nauk w łodzi. Uczelnia jako jedyna na terenie Łodzi daje możliwość uzyskania wpisu do Rejestru Sądowego Mediatorów Stałych przy Sądzie Okręgowym jako sądowy mediator rodzinny.

Studia na kierunku Praca Socjalna przygotowują pracownika społecznego zaufania, specjalizującego się w szeroko rozumianej pomocy społecznej. Student zdobywa wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, pedagogiki, kulturoznawstwa, ekonomii i prawa w zakresie pomocy społecznej i pracy socjalnej, a także kompetencje i umiejętności niezbędne do pracy z jednostkami i rodzinami zagrożonymi wykluczeniem i wykluczonymi społecznie, z powodów ekonomicznych (bieda, bezrobocie), społecznych (dysfunkcja wychowawcza, niezaradność życiowa, patologie społeczne, samotność), zdrowotnych (uzależnienia, niepełnosprawność, starość).

DLACZEGO WARTO?

  • Możliwość uzyskania wpisu do Rejestru Sądowego Mediatorów Stałych przy Sądzie Okręgowym;
  • Możliwość praktycznego sprawdzenia wiedzy i umiejętności zawodowych oraz satysfakcjonującego startu zawodowego w Polsce oraz w krajach UE;
  • Unikatowy program studiów wychodzi naprzeciw aktualnemu zapotrzebowaniu wobec zmian zachodzących w polityce społecznej krajów UE, co daje możliwość zatrudnienia w wielu obszarach pomocy społecznej;
  • Nowatorskie kształcenie zgodne ze standardami i dyrektywami europejskimi;
  • Wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna, posiadająca bogate doświadczenie praktyczne;
  • Możliwość uzyskania kompetencji do tworzenia dyscyplinarnych zespołów wsparcia i grantów w procesie asymilacji społecznej oraz rodzin wielokulturowych.

data ostatniej modyfikacji: 2018-07-06 10:44:47
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
UNS_220.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni - 1
miniatura Gala absolwenta 2016 - 02
 
Polityka Prywatności